Online’owo i mobilnie? Te kasy fiskalne robią to dobrze!

Elzab K10 Online - przenośna kasa fiskalna

Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na zakup urządzenia rejestrującego online. Ale umówmy się: wybór modelu transmitującego dane do CRK wynika zwykle z regulacji prawnych, tudzież możliwości skorzystania z ustawowej ulgi. Co innego w przypadku ogólnego charakteru technologii sprzedaży. Ten zazwyczaj określony jest przez potrzeby biznesowe i użytkowe. Najlepiej pokazują to mobilne kasy fiskalne, znakomicie sprawdzające się podczas pracy w terenie. Dziś przyjrzymy się kilku ciekawym i przenośnym urządzeniom rejestrującym, występującym w wersji online.

Mobilna kasa Posnet Ergo Online

Owszem, ergonomiczna, dobrze spasowana i elegancka obudowa czyni z modelu marki Posnet przenośne i zarazem przyjazne w obsłudze urządzenie rejestrujące. Jednak to nie wszystko, co ma do zaoferowania przywołana kasa fiskalna. Przede wszystkim Ergo Online to otwartość na różne wybory użytkownika w kontekście zastosowanych rozwiązań. Widać to na przykładzie 2 bardzo istotnych aspektów: bazy towarowej oraz standardów komunikacyjnych. Przedsiębiorca może wybrać, czy jego kasa fiskalna Posnet Ergo Online będzie miała do dyspozycji 4000, 6000 lub 8000 pozycji PLU dla towarów czy usług. To samo dotyczy interfejsów. Urządzenie marki Posnet pozwala na rozbudowę podstawowych opcji o moduły rozszerzeń z dodatkowymi portami komunikacyjnymi albo rozwiązaniami służącymi bezprzewodowym połączeniom z technologiami peryferyjnymi. Warto zaznaczyć, że wyborów tych użytkownik może dokonać nie tylko w momencie zamawiania kasy fiskalnej online, ale również po zakupie, w przyszłości, na dalszych etapach prowadzenia działalności. W kontekście współpracy z urządzeniami peryferyjnymi, należy też wspomnieć o funkcji kaso-wagi. Posnet Ergo Online w bardzo zgrabny sposób łączy się z małą wagą elektroniczną, a konkretnie z akcesorium w postaci szalki ważącej. Dzięki temu pomiar masy wybranych produktów przebiega znacznie sprawniej i zdecydowanie w komfortowych warunkach.

Mobilna kasa Elzab K10 Online

Wielu użytkownikom technologii sprzedaży nie trzeba zbytnio przedstawiać tego modelu. Znają go bowiem jeszcze z „czasów przed online”. Z drugiej strony, trudno nie wymienić K10 Online od Elzab w zestawieniu najciekawszych mobilnych kas fiskalnych, łączących się przez internet z CRK. Choćby z kilku powodów. Po pierwsze – z uwagi na konstrukcję. Model marki Elzab to nie tylko kompaktowa sylwetka. Charakteryzuje się też wzmocnioną, szczelną obudową i oryginalnym, nowoczesnym designem (dodatkowo – występującym w różnych wariantach kolorystycznych). Po drugie – kasa fiskalna K10 Online zawiera rozwiązanie, które dotyczy różnych aspektów opisywanej technologii: jej nowoczesności, wyglądu, komfortu użytkowania i wygodnej obsługi klientów. Mowa o dużym, kolorowym wyświetlaczu, który zarazem pełni funkcję zmieniającego się kontekstowo, konfigurowalnego ekranu dotykowego – takiego, jaki możemy spotkać we współczesnych smartfonach. Co więcej, on również wykazuje odporność na zarysowania i zalania, a nawet może być obsługiwany w grubszych rękawiczkach. Inne atrakcyjne cechy urządzenia rejestrującego online od Elzab to wydajny akumulator, prosty w obsłudze mechanizm drukujący oraz łączność bezprzewodowa z elementami peryferyjnymi w standardzie (przez WiFi, Bluetooth bądź GPRS).

Mobilna kasa Novitus Nano II Online

Jeśli wspomina się o atrakcyjnych kasach fiskalnych online do pracy w terenie – naturalne jest też przywołanie czołowych rozwiązań uznanej marki Novitus. Takich, jak choćby model Nano, w wersji online’owej i jeszcze nowocześniejszej. Druga odsłona bardzo popularnego urządzenia rejestrującego nieznacznie różni się od poprzedniczki pod względem konstrukcyjnym, jednak wciąż zachowuje swoją stylową, poręczną obudowę, odznaczającą się wysoką jakością wykonania. Ponadto, dysponuje przejrzystymi wyświetlaczami oraz wygodną, intuicyjną w obsłudze klawiaturę, odporną na wnikanie brudu i przypadkowe zalania. Dodatkowo, panel sterowania zawiera klawisze funkcyjne, umożliwiające definiowanie własnych skrótów i przypisywanie ich ważnym opcjom kasy online lub wybranym towarom bądź usługom (co usprawnia sprzedaż tych elementów oferty). Mechanizm drukujący, zapewniający prostą instalację materiałów eksploatacyjny, pozwala również na wystawianie paragonów z dodatkowymi elementami, takimi jak NIP klienta, grafika czy logo firmy. Ale to zaledwie wstęp do możliwości kasy rejestrującej Novitus Nano II Online. Urządzenie umożliwia zaprogramowanie aż 20 000 pozycji PLU w bazie towarowej, oferuje dostęp do aplikacji NoviCloud (m.in. przechowywania ważnych danych w chmurze) i posiada w standardzie rozwiązania Ethernet i WiFi. Jeśli dodamy do tego jeszcze mocną baterię, otrzymujemy w zasadzie model niemalże idealny.

This article has 1 Comment

  1. Rozwiązania Posnet (nie tylko dotyczące Ergo, ale i np. Mobile Online) czy Elzab owszem, są atrakcyjne, jednak najbardziej do mnie przemawia kasa od Novitus, jako skończone, naprawdę funkcjonalne i kompleksowo wyposażone urządzenie. Serio, może nie posiada ekranu dotykowego, ale pod względem praktycznego zastosowania w różnych działalnościach…zdecydowanie przoduje, tym bardziej jako model przenośny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *