2 przykłady modułowych urządzeń fiskalnych oraz ich ciekawych możliwości

Drukarka rejestrująca Posnet Trio i kasa fiskalna Posnet Ergo

Wraz z upływem czasu i rozwojem technologii sprzedaży, rynek zasilają coraz nowocześniejsze (choć o różnym stopniu zaawansowania) urządzenia rejestrujące. I choć rosnące parametry użytkowe mają w ich przypadku dość istotne, praktyczne znaczenie, to jednak innowacje, śmiałe rozwiązania, oferowane przez te modele, zwracają największą uwagę. Trzeba przyznać, że rodzajem „powiewu technologicznej świeżości” stały się pewnym momencie modułowe urządzenia fiskalne. A ich możliwości – oceniane jako zdecydowanie atrakcyjne. Dlaczego?

Posnet Ergo – kasa fiskalna „idąca tropem” Twojej działalności

Model Ergo to jeden z nowszych w ofercie firmy Posnet. I zdecydowanie posiada cały wachlarz rozwiązań, które czynią z niego urządzenie na miarę dzisiejszych, nowoczesnych technologii sprzedaży. Widać to zresztą w każdym jego aspekcie – zarówno w konstrukcji czy designie, jak i funkcjonalności. Ergo posiada bowiem nieduże gabaryty, co także czyni z niego zgrabną, poręczną, mobilną kasę fiskalną. Urządzenie można z łatwością transportować i stosować na mniejszych stanowiskach obsługi klienta czy w trudniejszych warunkach pracy. Konstrukcja kasy charakteryzuje się też wysoką odpornością na eksploatację oraz wnikanie wilgoci i pyłu. W dodatku świetnie się prezentuje od strony wizualnej. Jeśli dodamy do tego takie kwestie, jak szybki i prosty w obsłudze mechanizm drukujący, umieszczający grafiki na dokumentach, a także wydajną baterię, elektroniczną kopię paragonów, funkcję „kasowagi” i niemało przycisków funkcyjnych – otrzymujemy urządzenie rejestrujące o optymalnych rozwiązaniach, zdolne do działania w naprawdę różnych branżach i przedsiębiorstwach.

Kasa fiskalna ErgoTo wszystko jednak byłoby za mało, żeby mówić w przypadku tego modelu o atrakcyjnych innowacjach. Natomiast Ergo przede wszystkim wyróżnił się ze względu na swój modularny charakter. Kasa oferuje 3 warianty pojemności bazy towarowej (4000, 6000 i 8000 PLU) oraz 3 opcje rozszerzeń standardów komunikacyjnych („zwykłe” urządzenie dysponuje portem USB i możliwością podłączenia szuflady na pieniądze): pierwszy – USB, 2 x RS232, drugi – USB, 2 x RS232, Bluetooth, WiFi, i trzeci – USB, 2 x RS232, modem 3G. Ponadto, użytkownik ma nie tylko możliwość wyboru rozwiązań Ergo podczas zakupu urządzenia, ale również rozbudowania ich na dalszych etapach pracy, o dodatkowe pozycje towarowe czy funkcje połączeń bezprzewodowych. W ten sposób moduły modelu marki Posnet pozwalają zachować stan, kiedy opcje kasy fiskalnej są dostosowane do potrzeb danej działalności.

Posnet Trio – jaka ma być Twoja drukarka fiskalna?

Kolejnym przykładem „urządzenia rejestrującego o niejednym obliczu” – tym razem z rodziny drukarek fiskalnych – jest model Posnet Trio. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają nadać wspomnianej technologii nieco odmienny wymiar. Aby to pokazać, zacznijmy od konstrukcji. Drukarka Trio także posiada małe gabaryty i elegancki design. Przy czym wygląda dość oryginalnie, bo kształtem przypomina nieco „piramidkę”. Czemu to służy? Trio jest w stanie funkcjonować tradycyjnie, czyli po typowym podłączeniu do komputera, albo współpracować z tabletem. Wtedy drukarka fiskalna staje się niejako podstawą rozwiązania technologicznego, do której przymocowany jest specjalny uchwyt, przytrzymujący urządzenie mobilne.

Drukarka fiskalna TrioI to jeszcze nie wszystko. Przedsiębiorca może uzyskać model marki Posnet z funkcją bileterki. Zatem Trio to kompaktowa drukarka rejestrująca o bogatej funkcjonalności i szerokim zastosowaniu, która w rzeczywisty sposób, zależnie od potrzeb biznesowych, potrafi zmieniać swoją postać o oferować zróżnicowane opcje. Warto przy tym zaznaczyć, że jest w stanie obsłużyć bazę towarową rzędu 250 tysięcy PLU, w szybki i wygodny sposób wystawia paragony oraz rozmaite dokumenty niefiskalne czy współdziała z wieloma programami sprzedażowymi. Trzeba jednak przyznać, że zarówno model Ergo, jak i model Trio zyskują na współczesnym rynku technologii handlowych w dużej mierze dzięki swej modułowej specyfice.

This article has 1 Comment

  1. Generalnie – bardziej mi się podoba „oferta” funkcjonalności Trio, ale jednak Ergo ma ten fajny charakter mobilny bardziej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *