To oczywiste, że każda działalność handlowa czy usługowa, w której konieczne staje się wdrożenie urządzenia rejestrującego, będzie się charakteryzowała nieco innymi potrzebami w zakresie technologii sprzedaży. W jednych firmach wystarczy prosty, nieduży model, w innych zaś niezbędne okaże się rozwiązanie o zdecydowanie większych zarówno gabarytach, jak i możliwościach. Na przykład kasa systemowa. Czego konkretnie należy się po niej spodziewać?
Do takich grup urządzeń rejestrujących, jak segment systemowych kas fiskalnych, można podejść w dwojaki sposób: albo ogólnie, albo w szczegółach. Z jednej strony bowiem jesteśmy w stanie mówić o tego typu technologiach w kontekście działalności, dla jakich „wydają się być stworzone”. Da się więc założyć, że kasy systemowe dedykowane są bardziej wymagającym przedsiębiorstwom, posiadającym dość bogatą ofertę, cechującym się dużym natężeniem ruchu oraz wykonującym szereg różnych zadań sprzedażowych. Z drugiej natomiast można mówić o tych urządzeniach szczegółowo, kładąc akcent na konkretne, wyróżniające je na rynku fiskalnym rozwiązania. A zatem…
Jeśli Twoja firma posiada duży asortyment…
…a jednocześnie chcesz pozostać przy kasach fiskalnych i ich „samodzielności w działaniu”, to rozwiązanie, o którym mówimy, z pewnością jest dla Ciebie. Jak wiadomo, to drukarki rejestrujące przodują w obsłudze dużych ilości pozycji towarowych – jednak do pracy wymagają komunikacji z komputerem. Natomiast kasy systemowe posiadają zdecydowanie pojemniejsze bazy PLU, niż inne modele, reprezentujące ten sam rodzaj technologii sprzedaży. Chodzi już bowiem o możliwość zaprogramowania nie kilku lub kilkunastu tysięcy pozycji, a kilkudziesięciu czy nawet stu lub więcej. Jeśli zatem Twoja działalność dysponuje dość szeroką ofertą i myślisz, że kiedyś mogłaby ona ulec wzbogaceniu – kasa systemowa okaże się idealna.
Jeśli pracujesz przy użyciu różnych rozwiązań technologicznych…
…to opisywane urządzenie rejestrujące jest tym bardziej wskazane. W końcu nieprzypadkowo nazywa się ono w ten sposób. Niniejsza kasa fiskalna posiada liczne i zarazem różne porty komunikacyjne, takie jak USB, RS232 czy inne. Nierzadko wśród nich znajduje się też interfejs typu Ethernet, pozwalający na podłączenie kasy do sieci komputerowej w celu uzyskania wyjątkowo szybkiej transmisji danych. Co dają te wszystkie rozwiązania? Pozwalają na równoczesną współpracę kasy rejestrującej z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak terminal płatniczy, waga elektroniczna, drukarka kart plastikowych czy skaner kodów kreskowych. Jeśli więc Twoim celem jest stworzenie rozbudowanego, płynnie działającego systemu sprzedaży – to zdolności opisywanej technologii w tym zakresie są oczywiste.
Jeśli zależy Ci na sprawnej obsłudze urządzenia fiskalnego…
…i obawiasz się, że mnogość opcji, pozycji towarowych oraz dostępnych rozwiązań stanie temu na przeszkodzie, to wiedz, że nie ma powodów do zmartwień. Owszem, możliwości, jakie daje kasa systemowa jest sporo, ale korzystanie z nich jest intuicyjne. Tym bardziej dzięki rozbudowanej klawiaturze, która dodatkowo pozwala na zaprogramowanie dużej liczby własnych skrótów. Czyli już nie kilkunastu lub kilkudziesięciu, a nawet ponad stu. Dzięki przypisaniu ich do konkretnych pozycji towarowych lub opcji urządzenia, można znacznie łatwiej realizować transakcje z udziałem popularnych towarów bądź usług albo sprawniej wykonywać inne zadania (np. wydruk raportów fiskalnych). Zatem systemowa kasa rejestrująca sprawdzi się również tam, gdzie ważna staje się wysoka efektywność obsługi klientów przy dużym natężeniu ruchu.
rozbudowane standardy komunikaacyjne i dużo, duuużo PLU – to czyni z systemowej naprawdę solidną, funkcjonalną kasę :))