Novitus Next – kasa fiskalna naszpikowana nowinkami technicznymi

Nowinki techniczne w Novitus Next

Minęło już trochę czasu od dnia, w którym Novitus Next oficjalnie zadebiutowała na polskim rynku. I nadal jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie kas rejestrujących w Polsce. Dziś oczywiście nie jest to już jedyne urządzenie tego typu z wbudowanym tabletem, który umożliwia korzystanie z zainstalowanej aplikacji sprzedażowej. Niektóre rozwiązania w modelu Next to jednak ciągle nowinki techniczne, niedostępne w innych kasach.

NoviCloud do zarządzania biznesem

Każdego dnia docierają do nas ciekawe informacje z branży fiskalnej. Dotychczas jednak nie słyszeliśmy o tym, aby jakakolwiek inna kasa lub drukarka fiskalna oferowała korzystanie także z aplikacji chmurowej. A właśnie takie rozwiązanie jest dostępne dla użytkowników Novitus Next. NoviCloud, bo o tym narzędziu mowa, można oczywiście wykorzystać do przechowywania bazy danych w chmurze. Ale to nie jedyne zastosowanie omawianej aplikacji. Pozwala ona również na zarządzanie biznesem w trybie online, a konkretnie: monitorowanie placówek firmy, analizowanie efektów sprzedaży, kontrolowanie stanów magazynowych czy po prostu programowanie pozycji towarowych. Ponadto, NoviCloud można wykorzystać do stworzenia backupu elektronicznej kopii paragonów fiskalnych.

Baza PLU bez żadnych limitów!

Pojemność bazy PLU jest ważnym parametrem każdego urządzenia fiskalnego, przesądzającym nawet niekiedy o wyborze konkretnego modelu. Często przedsiębiorcy mogą zdecydować się na kasę fiskalną, która występuje w kilku wariantach – różniących się właśnie liczbą programowalnych pozycji towarowych. Zawsze jednak mamy do czynienia z pewnym limitem, tzn. maksymalną pojemnością bazy PLU. Okazuje się, że to „zawsze” obowiązywało wyłącznie do momentu premiery Novitus Next. W tej kasie fiskalnej użytkownik może bowiem skonfigurować dowolną liczbę pozycji towarowych. A jeśli dodamy do tego, że ten model polskiego producenta posiada tablet z systemem operacyjnym Android oraz aplikacją do zarządzania sprzedażą, zyskujemy niemal kompletne rozwiązanie technologiczne. Niemal, gdyż wielu podatnik korzysta przecież z urządzeń peryferyjnych…

Szeroki wybór portów komunikacyjnych

Jak Novitus Next radzi sobie podczas współpracy z innymi urządzeniami, np. wagą elektroniczną, czytnikiem kodów, szufladą na pieniądze czy terminalem do kart płatniczych? Dla tej kasy fiskalnej to żadne wyzwanie. W omawianym modelu obecne są 3 złącza RS-232, port USB oraz wejście typu Ethernet. Ponadto, w urządzeniu można zastosować dodatkowe interfejsy komunikacyjne, służące do bezprzewodowej wymiany danych – Wi-Fi bądź modem GSM (podłączane do USB). Innymi słowy, Novitus Next to ciekawa propozycja nawet dla bardzo rozbudowanych systemów sprzedaży, w których wykorzystuje się różnorodne technologie dla handlu bądź usług.

 

Kończąc również w pochwalnym tonie… Novitus Next jest doskonałym przykładem tego, jak prężnie rozwija się polska branża fiskalna. Najnowocześniejsze urządzenia to już nie tylko modele z panelami dotykowymi, ale również kasy wyposażone we wbudowane tablety. A zwieńczeniem wszystkiego, w przypadku Novitus Next, jest aplikacja chmurowa NoviCloud oraz dowolna liczba pozycji w bazie towarowej PLU.

This article has 1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *