Co oferują multimedialne wagi elektroniczne?

masterfis-pl-artykul-dibal-d955

Wagi elektroniczne często kojarzą nam się z praktycznymi, ale mało spektakularnymi urządzeniami peryferyjnymi. Ich obecność w systemie sprzedaży jest oczywiście niezbędna, lecz czy służą do czegoś poza wykonywaniem pomiarów masy? Zdecydowanie tak! A dowodem na to są współczesne wagi multimedialne, które posiadają nie tylko wytrzymałe mechanizmy drukujące, ale także wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Intuicyjna obsługa wagi elektronicznej

Każdemu użytkownikowi zależy chyba na tym, aby korzystać z przyjaznych w obsłudze urządzeń elektronicznych. Pytanie jednak, jakie rozwiązania technologiczne mogą się przekładać na komfort wykonywania obowiązków w przedsiębiorstwie? W przypadku multimedialnych wag, będą to z pewnością obszerne ekrany, często z funkcją dotykową, oraz programowalne klawiatury.

Przeprowadzanie pomiarów masy z takimi udogodnieniami zyskuje wyjątkowo na jakości i po prostu trwa zdecydowanie krócej. Ponadto, multimedialne modele wag pozwalają zazwyczaj na zdefiniowanie obszernej bazy towarowej – nawet 10 000 PLU. To z kolei zapewnia łatwy dostęp do informacji o asortymencie oraz szybkie przeliczanie masy produktu na kwotę do zapłaty.

Praca w rozbudowanym systemie

Wagi multimedialne to takie, które najlepiej sprawdzają się w rozbudowanych systemach sprzedaży. Właśnie w takich okolicznościach pokazują pełnię swoich możliwości. Aby jednak praca w rozwiązaniu systemowym była w ogóle dostępna, waga musi obsługiwać jakiekolwiek interfejsy komunikacyjne. Na szczęście w przypadku urządzeń multimedialnych nie ma z tym żadnego problemu. Modele tego typu posiadają różne porty komunikacyjne, m.in. złącze sieciowe LAN czy wejście RS-232. Dzięki temu omawiane tu wagi płynnie współpracują z pozostałymi elementami systemu, np. kasą lub drukarką fiskalną, komputerem czy też czytnikiem kodów kreskowych.

Drukowanie etykiet i ważenie towarów

Nie da się ukryć, że w każdej wadze elektronicznej kluczową funkcjonalnością jest wykonywanie pomiarów masy. Pod tym względem multimedialne modele również mają dużo do zaoferowania. Standardem są tutaj 2 zakresy ważenia – mniejszy i większy – które niekiedy są dostępne w różnych wariantach. Dodatkowo, wagi tego typu są często wyposażone w mechanizmy drukującego. Technologia ta pozwala zaś na szybkie wystawianie czytelnych etykiet, np. z informacjami o produkcie (masą, ceną za kilogram, kwotą do zapłaty).

This article has 2 Comments

  1. sam zdecydowałem się na zakup tańszej wagi (multimedialna nie była mi potrzeba), ale podobne modele widywałem czasem w niektórych sklepach i trzeba przyznać – zwracają uwagę 😀

  2. sam zdecydowałem się na zakup tańszej wagi (multimedialna nie była mi potrzeba), ale podobne modele widywałem czasem w niektórych sklepach i trzeba przyznać – zwracają uwagę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *