Jakie drukarki fiskalne w wydaniu online mają podatnicy do dyspozycji?

Posnet Thermal XL2 Online - drukarka fiskalna

Dużo się mówi o nowym systemie fiskalizacji, a zatem i o urządzeniach rejestrujących online. I będzie mówiło się jeszcze więcej, biorąc pod uwagę to, że najważniejsze decyzje prawne w tej kwestii już zapadły, zaś przepisy w niedalekiej przyszłości zobligują niejedną branżę do wcześniejszego wdrożenia tego typu technologii – na drodze zakupu lub wymiany dotychczasowych modeli. Warto zatem niejako na nowo zorientować się, jakie rozwiązania oferuje współczesny rynek.

Drukarki rejestrujące online – co je łączy?

W kontekście urządzeń rejestrujących nowej generacji często pada hasło „kasy online”. Ale przecież na rynku technologii sprzedaży to nie jedyne rozwiązania oferujące standardy przystosowane do zaawansowanego systemu teleinformatycznego. Producenci mają do zaproponowania także rozmaite modele drukarek fiskalnych online. Warto więc zwrócić na ten fakt uwagę, tym bardziej że wielu polskich przedsiębiorców jest zainteresowanych właśnie tego typu urządzeniami oraz funkcjonalnością, jaką one dysponują.

Zanim przejdziemy do krótkich charakterystyk wybranych modeli, warto dla zasady nadmienić, co łączy wszystkie te drukarki online. Przede wszystkim, podobnie jak kasy tego typu – oferują internetowe połączenie z Centralnym Repozytorium Kas oraz automatyczną transmisję danych właśnie tą drogą (informacji dotyczących prowadzonej ewidencji, wykonywanych przeglądów itd.). W zależności od modelu, są one w stanie zapewnić komunikację przewodową, bezprzewodową lub różne opcje. Ponadto, chodzi o drukarki wyposażone w pamięć chronioną, przechowującą w formie cyfrowej ważną dokumentację, np. kopie wystawionych paragonów. W przypadku tego rodzaju technologii nie ma też praktycznie problemu z obsługą terminali płatniczych (zwłaszcza, że wejściu systemowi online miały towarzyszyć również regulacje prawne i rozwiązania technologiczne, mające na celu popularyzację transakcji bezgotówkowych).

Ciekawe modele drukarek fiskalnych online

W związku z opisywaną sytuacją można zaobserwować dwie tendencje. Pierwsza polega na modernizacji dotychczasowych, popularnych modeli drukarek fiskalnych, tak aby spełniały one wymagania systemu online. Warto jednak o nich wspominać, dla świadomości, że są dostępne w takiej wersji – zwłaszcza, że wielu przedsiębiorców po raz pierwszy zetknie się z tego rodzaju technologiami sprzedaży. Istnieje jednak oczywiście i druga tendencja, wedle której pojawiają się na rynku całkowicie nowe urządzenia.

Novitus Deon OnlineNovitus Deon Online – zacznijmy więc właśnie od drukarki fiskalnej, która powstała na bazie jednego ze znanych i dość cenionych modeli. Warto na wstępie zauważyć, że jest to też urządzenie, które idealnie nadaje się do prowadzenia działalności mobilnej. A to z racji swoich skromnych gabarytów, niedużej wagi oraz poręcznej, wygodnej w obsłudze konstrukcji (w dodatku zdecydowanie eleganckiej). I nie tylko. Deon Online dobrze znosi intensywne użytkowanie (np. częsty transport), cechuje się niskim poborem energii i oferuje opcję wymiennych baterii, co wszystko razem sprzyja pracy w terenie. Znowu funkcjonalność tej drukarki fiskalnej sprawdza się też w wielu przedsiębiorstwach stacjonarnych. Przyjazna w obsłudze klawiatura z łatwym, szybkim dostępem do ważnych opcji, wydajna technologia wydruku, oferująca wiele możliwości w zakresie wystawiania różnego rodzaju dokumentów, atrakcyjne standardy komunikacyjne czy wreszcie zdolność obsługi do 1 000 000 pozycji PLU to i tak nie wszystkie atuty, które kryje w sobie Deon Online.

Posnet Thermal XL2 Online

Posnet Thermal XL2 Online – czyli również nieco „odświeżona wersja znanego rozwiązania”. W końcu to kolejny model z popularnej linii Thermal, uznanej za wysoką jakość, funkcjonalność i wydajność należących do niej urządzeń. Tym razem zajmujemy się stacjonarną drukarką fiskalną, która jednak ze względu na prostą, niedużą konstrukcję – a przy tym dość estetyczną – odnajdzie się również na stanowiskach sprzedaży o ograniczonej przestrzeni. Atrakcyjną opcją tej technologii, mającą znaczenie także przy aranżacji miejsca pracy, jest możliwość wyboru jednego z kilku wariantów modelu Thermal XL2 Online: z ekranem podwieszanym, wolnostojącym, kompaktowym bądź standardowym. A co oprócz tego? Komunikacja z CRK w ramach sieci LAN lub za pomocą opcjonalnego modułu WiFi, zdecydowanie szybki wydruk paragonów, formatowanie czcionek, obsługa faktur VAT czy obsługa do 250 tysięcy pozycji towarowych.

Elzab Cube Online

Elzab Cube Online – czyli nie tylko kolejny producent, ale również zupełna nowość na rynku technologii sprzedaży. Takich rozwiązań jest i oczywiście będzie więcej. Tym razem jednak wybór padł na stacjonarną drukarkę rejestrującą od Elzab. Co jest nam w stanie zaoferować? Przede wszystkim skupia uwagę już samym wyglądem. To jeden z tych dowodów, że urządzenia fiskalne także potrafią odznaczać się nowoczesnym, stylowym designem, korzystnie wpływającym na wizerunek firmy. W dodatku charakteryzuje się wzmocnioną konstrukcją i odpornością na intensywną eksploatację. Cube Online może pracować z bazą towarową rzędu 500 000 PLU, zapewnia szybkie wystawianie dokumentów (wraz z estetycznym ich odcinaniem) i posiada rozbudowane standardy komunikacyjne. Ponadto, oferuje wiele rozwiązań w zakresie wydruku i dysponuje atrakcyjnym, kolorowym wyświetlaczem TFT.

Które z tych urządzeń fiskalnych wydaje Wam się najciekawsze? A może korzystacie już z któregoś z nich? Jesteśmy ciekawi Waszych komentarzy!

This article has 1 Comment

  1. Co prawda ja już posiadam drukarkę fiskalną (Elzab k10), ale gdybym miał wybierać z tych wymienionych to cóż…wybór byłby trudny, bo rzeczywiście każda z nich prezentuje się dobrze 😀 z jednej strony pewnie wybrałbym Deona, bo lubię drukarki mobilne i taki rodzaj urządzenia fiskalnego pasuje do mojej działalności. Z drugiej też model Elzabu wydaje się ciekawy, po prostu lubię rozwiązania tego producenta, są dość intuicyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *