Niewielkie kasy fiskalne do handlu mobilnego

Posnet Mobile HS EJ

W dzisiejszych czasach handel mobilny ma różne oblicza. Może oznaczać zarówno sprzedaż obwoźną, np. na lokalnych targowiskach, jak i świadczenie usług z dojazdem do klienta, np. przez niektóre kosmetyczki. Faktem jednak jest, że działalność tego typu wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń fiskalnych. Nie tylko poręcznych i lekkich, ale także funkcjonalnych. Tylko wtedy bowiem rejestrowanie obrotu będzie przebiegało sprawnie i komfortowo – na miarę wyzwań, które są stawiane przed podatnikami w XXI wieku.

Małe kasy fiskalne – podstawowe informacje

Mówiąc „kasa fiskalna” często mamy na myśli rozbudowane urządzenie, które zajmuje dużo miejsca na stanowisku pracy. Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Po pierwsze, obecnie rejestrowanie obrotu i wystawianie paragonów często odbywa się poza główną siedzibą firmy. Po drugie, postęp techniczny i powszechnie panująca miniaturyzacja sprawiły, że na rynku dostępne są kasy lekkie i o bardzo małych gabarytach. Innymi słowy, stworzone do pracy w terenie oraz przenoszenia lub przewożenia w samochodzie. Swoimi wymiarami małe urządzenia fiskalne przypominają wręcz smartfony lub tablety!

Tutaj można sprawdzić modele tego typu.

Mobilnie, czyli praktycznie i komfortowo

Skoro już ustaliliśmy, że małe kasy fiskalne nie są wcale mitem, warto pokrótce prześledzić, jakie parametry i funkcje oferują urządzenia tego typu. Część przedsiębiorców może się bowiem obawiać, iż niewielkie gabaryty będą oznaczały konieczność zrezygnowania z niektórych opcji. Nic bardziej mylnego! Współcześnie kompaktowe i „filigranowe” modele swoją funkcjonalnością dorównują niekiedy naprawdę rozbudowanym rozwiązaniom technologicznym dla handlu.

Podstawową zaletą wielu urządzeń mobilnych jest to, że archiwizują one kopię paragonów fiskalnych w formie elektronicznej. Zasada ta nie dotyczy oczywiście wszystkich kas. Zawsze należy sprawdzić, czy konkretny model oferuje taką opcją, gdyż ma ona duży wpływ na wykonywanie obowiązków. W największym uproszczeniu – uwalnia od przechowywania mnóstwa zadrukowanych rolek papieru. Oprócz automatyzacji pracy, moduł elektronicznej kopii paragonów wpływa również na oszczędność wydatków na materiały eksploatacyjne. Kasa tego typu korzysta jednorazowo tylko z 1 rolki papieru termicznego, co w niektórych przypadkach zmniejsza koszty użytkowania nawet o połowę. I wreszcie – dane archiwizowane w formie cyfrowej łatwiej zabezpieczyć. Wystarczy zapisać je na dodatkowym nośniku, chociażby na zwykłej płycie DVD lub dysku zewnętrznym.

Funkcjonalność opisaną powyżej można uznać za swego rodzaju ukłon w kierunku działalności mobilnej. Przedsiębiorcy prowadzący takie firmy z pewnością docenią fakt, iż nie będą musieli wozić ze sobą wielu rolek papieru termicznego. O wygodzie pracy w terenie decydują również inne cechy urządzeń przenośnych. Warto wspomnieć, że wiele modeli posiada szybkie i wydajne mechanizmy drukujące, wymienne i wydajne akumulatory oraz klawisze funkcyjne. Te ostatnie można wykorzystać m.in. do szybkiej sprzedaży wybranych elementów asortymentu.

Mądry zakup urządzenia przenośnego

Mobilne kasy rejestrujące są dziś produkowane przez najbardziej uznane marki w Polsce, w tym Posnet, Novitus oraz Elzab. Poszczególne modele różnią się jednak konkretnymi parametrami oraz funkcjami. Pod tym adresem znajduje się oferta sklepu internetowego, który dostarcza krajowym przedsiębiorcom nowoczesne urządzenia przenośne do rejestrowania obrotu. Pozwala to na porównanie możliwości wielu kas w jednym miejscu, a w konsekwencji – dokonanie mądrego wyboru. Ponadto, przed podjęciem decyzji zawsze można skontaktować się z konsultantem sklepu, który pomoże w zakupie najlepszego rozwiązania dla firmy.

This article has 2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *