Novitus Bono E – czy to rzeczywiście rewolucja?

Novitus Bono E

Bono E to jedna z najpopularniejszych drukarek fiskalnych na polskim rynku. Urządzenie zdobyło serca polskich przedsiębiorców zarówno ogromną funkcjonalnością, jak i niezbyt dużymi gabarytami. A całości dobrego wizerunku dopełnia fakt, iż drukarka rejestrująca marki Novitus charakteryzuje się dbałością o detale oraz solidnym wykonaniem. Najwyższy czas na szczegółowe omówienie możliwości tego modelu.

Papierowe kopie paragonów? Nie tym razem!

Warto zacząć właśnie od tego ogniwa Novitus Bono E, gdyż ma ono duże przełożenie na zgodne z przepisami i wygodne rejestrowanie obrotu. Ta drukarka fiskalna została bowiem wyposażona w moduł elektronicznej kopii paragonów i naprawdę ułatwia przechowywanie danych. Nic dziwnego – są one zapisywane automatycznie, w formie cyfrowej, na standardowej karcie pamięci SD. Przedsiębiorca nie musi więc gromadzić wielu papierowych rolek oraz składować ich w sterylnych warunkach. W zamian za to, ma szansę na lepsze zabezpieczenie istotnej dokumentacji. Wystarczy zapisać kopię paragonów na dodatkowym nośniku lub po prostu na dysku twardym komputera. Co więcej, rozwiązanie to gwarantuje mniejsze koszty eksploatacji. W Novitus Bono E należy wymieniać tylko 1 rolkę papieru termicznego, a nie dwie, jak w urządzeniach z tradycyjną kopią paragonów.

Ogromna ilość pozycji PLU w bazie

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup drukarki fiskalnej, a nie kasy, właśnie ze względu na większą pojemność bazy towarowej. A model Bono E jest znakomity przykładem możliwości dostępnych w urządzeniach tego typu. Drukarka rejestrująca marki Novitus pozwala na obsługiwanie nawet do 250 000 pozycji w bazie PLU! Tak duża liczba dostępnych do zdefiniowanie produktów lub usług zaspokoi oczekiwania nawet największych przedsiębiorstw. Trzeba jednak pamiętać o tym, że żadna drukarka fiskalna nie działa samodzielnie. Innymi słowy, do wykorzystania potencjału Novitus Bono E niezbędne jest zastosowanie komputera lub terminala komputerowego. To z poziomu jednostki centralnej i zainstalowanego na niej oprogramowania sprzedażowego można skonfigurować wszystkie elementy asortymentu. Dopiero później dane te są przesyłane do drukarki fiskalnej.

Wydajny mechanizm drukujący

Novitus Bono E, jak na drukarkę rejestrującą przystało, imponuje pod względem wystawiania paragonów oraz innych dokumentów, np. faktur VAT. Urządzenie zostało wyposażone w wytrzymały i wydajny mechanizm termiczny, który pracuje z prędkością 14 wierszy tekstu na sekundę. Osiągi te gwarantują m.in. sprawne wydawanie paragonów. Model Bono E ma jednak znacznie więcej do zaoferowania. Zaletą mechanizmu zastosowanego w tej drukarce jest również prosta wymiana rolki papieru. Cała procedura zajmuje dosłownie chwilę i nie sprawia trudności nawet początkującym użytkownikom. Ponadto, wspomniana rolka może mieć do 60 metrów długości, więc tak naprawdę nie trzeba jej wymieniać zbyt często.

Współpraca z innymi urządzeniami

Wspomnieliśmy o tym przy okazji omawiania bazy PLU – drukarka fiskalna musi współpracować z komputerem lub terminalem komputerowym. W związku z tym, istotnym elementem urządzenia rejestrującego tego typu są dostępne interfejsy komunikacyjne. To właśnie one pozwalają na wymianę danych z innymi elementami systemu sprzedaży. A drukarka Bono E została pod tym względem wyjątkowo dobrze zaprojektowana przez swojego producenta. Urządzenie posiada zarówno port RS-232, jak i złącze USB. Dzięki temu model marki Novitus zagwarantuje współpracę ze zdecydowaną większością komputerów stacjonarnych, laptopów bądź terminali komputerowych. Na koniec warto dodać, że do drukarki można bez najmniejszego problemu podłączyć szufladę na pieniądze.

Novitus Bono E urzeka pod wieloma względami. To urządzenie, które wiernie służy polskim przedsiębiorcom i w większości przypadków zbiera same dobre recenzje. Pozytywnie o tym modelu wypowiadają się także eksperci z branży technologii sprzedaży. Podsumowując: jeżeli zależy nam na niewielkiej i wszechstronnej drukarce rejestrującej, akurat ta ma szansę okazać się strzałem w dziesiątkę.

Dowiedz się więcej: www.novitus-bono.pl

This article has 3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *