Rozwiązania w kasach fiskalnych, które zadbają o Twój komfort

Kasy fiskalne Elzab K10 i Posnet Revo

Urządzenia fiskalne muszą usprawniać działalność handlową. Od czego to będzie zależeć? Od wysokości parametrów, liczby dostępnych funkcji? Z pewnością! Ale nie oszukujmy się – jeśli kasa rejestrująca nie zapewnia przy tym komfortu pracy, prawdopodobnie nie skorzystamy z całego potencjału wybranej technologii. Warto więc rozejrzeć się za modelami, oferującymi przyjazne w obsłudze rozwiązania. Oto kilka z nich.

Elektroniczna kopia paragonów

Elektroniczna kopia paragonów pozwala umieszczać niezbędne dane na karcie pamięci. Dzięki temu znika problem gromadzenia wielu papierowych wydruków w sterylnych miejscach. Zmniejsza się też zapotrzebowanie na rolki, a wraz z nim – koszty eksploatacji kasy. Co więcej, zapewnia łatwą archiwizację danych na komputerze i możliwość dodatkowego zabezpieczenie przy użyciu innych nośników (pendrive’a lub płyty DVD).

Panel dotykowy zamiast klawiatury

Istnieją kasy fiskalne oferujące nowoczesną formę panelu sterowania. W rezultacie, zapewniają jeszcze prostszą obsługę urządzenia, przywołującą na myśl popularne dziś smartfony. Wszystko za sprawą obszernego, kolorowego, odpornego na wilgoć i zarysowania wyświetlacza, który pełni też rolę rozbudowanej, prostej w użyciu klawiatury. Jeśli już o niej mowa, koniecznie trzeba wspomnieć o przyciskach funkcyjnych do zapisywania własnych skrótów dla wybranych towarów, usług lub opcji kasy.

Przyjazny w obsłudze mechanizm drukujący

Easy load, drop-in, clamshell – to określenia oznaczające atrakcyjną dla użytkownika konstrukcję mechanizmu drukującego. Kasa posiadająca tego typu rozwiązanie działa na zasadzie „wrzuć i pracuj”. W rezultacie, wymiana rolki papieru termicznego staje się dziecinnie prosta i zabiera jedynie kilka sekund. Dzięki temu ani sprzedawca nie jest narażony na stres, ani też klienci na nadwyrężenie ich cierpliwości w trakcie danej transakcji lub podczas oczekiwań w kolejce.

 

A jakie interesujące i przyjazne rozwiązania Wy byście zaproponowali? Napiszcie o nich w komentarzach!

This article has 2 Comments

  1. a ja tam nawet bardziej wolę klawisze funkcyjne 😛 i automatyczne przypomnienia o raportach dobowych i miesięcznych czy zbliżającym się terminie przeglądu technicznego. Ale nie upierałbym się, że do sprawnej pracy potrzebny jest ekran dotykowy 😉 co nie zmienia faktu, że jest fajny 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *